Hak Temelli Yaklaşım Bağlamında Engellilik Eğitimi

03.03.2017 17:48:01 tarihinde eklendi, 466 kez okundu
Eğitimde Görme Engelliler Derneği (EGED), engelli gençlerin kıpır kıpır enerjileriyle eğitim alanında yaşadıkları sorunlara somut çözümler ürettiği bir sivil toplum kuruluşudur.

EGED, gençliğin gücüne inananların ve öğrencilerin aktif bir şekilde yer aldığı, farkındalık kampanyalarından hak arama yöntemlerine her türlü metodu yeri geldiğinde kullanmaktan çekinmeyen enerjik, inatçı, üretken ve tabii dinamik bir ekip. Bu ekip kendilerini motive hissettikleri süreç ve projelerde destek olacak gönüllülerine bir EGED selamı gönderiyor!

EGED şu ana kadar her adımını insan hakları temelli yaklaşım ve toplumsal eşitlik bilinciyle atmasının en tatlı meyvelerini toplamaya devam ediyor. Derneğimiz bir yandan engelli gençler üniversitelerde daha erişilebilir ortamlarda eğitim görsün diye çabalarken, bir yandan da engelli öğretmenler mesleğini daha iyi şartlarda yapabilsin diye çalışıyor. Hem YSK’ya karşı seçimlerde görme engelli vatandaşlar gizli oy hakkını kullanabilsin diye mücadele ederken, hem de uluslararası kuruluşlarla ortak proje ve çalışmalarda bulunarak karşılıklı deneyim paylaşımı sağlıyor. Çalışmalarımız hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istersen eged.org internet adresimizi ziyaret edebilirsin.
Derneğimiz “sen varsan daha güçlüyüz” diyerek, gönüllülerini ve gönüllüsü olmak isteyenleri 25 Mart 2017 tarihinde Ankara’da gençlik eğitmeni Bahar Yavuz ile gerçekleştireceği engelli haklarına dair paylaşım dolu ve bir o kadar keyifli geçmesini umduğu etkinliğine davet ediyor. Bu eğitimde hem birbirimizi daha iyi tanıyabileceğiz, hem de hak temelli yaklaşım perspektifinden engelli haklarını ele alacağız. Eğitim içeriği engelli haklarının temel kavramlarından ve BM Engelli Hakları Sözleşmesinin genel çerçevesinden oluşuyor. Tüm gün sürecek eğitim etkinliği sonunda, katılımcılara derneğimiz tarafından bir katılım belgesi verilecek.

Etkinliğin 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleşmesi planlanıyor. Mekan hakkında ise katılımcılara daha sonra bilgi verilecek.Etkinliğe son başvuru tarihi: 10 Mart 2017, 23.59. Etkinlik kontenjanı 15 kişiyle sınırlı.

Not: Konaklama ve ulaşım giderleri karşılanamadığından bu etkinlik sadece Ankara’dan gelecek katılımcılara açıktır. Ayrıca yakın bir tarihte aynı eğitim İstanbul’da da düzenlenecektir.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS