Selçuk’ta, turizmde mesleki liderlik projesi sona erdi

24.02.2017 14:36:59 tarihinde eklendi, 472 kez okundu
Selçuk Üniversitesi öncülüğünde, ‘Turizmde Bilgi ve İletişim Teknolojileri Destekli Mesleki Liderlik: İnovatif İstihdam Modeli Projesi’ sona erdi. Projeyi başarıyla tamamlayan öğrencilere sertifikaları verildi.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleşen projenin sertifika törenine Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Öztürk, Proje Organizasyon Bilim Kurulu Başkanı ve Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Karaman, akademisyen ve öğrenciler katıldı.
Beyşehir Ali Akkanat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Öztürk, programın açılışında yaptığı konuşmada, “Mesleğinin lideri olmak için alanda önemli özelliklere sahip olmanız gerekiyor. Lider sıradan bir insan değildir. Bir insan bir sahanın lideri olabilir. Her konunun, her mesleğin, her bilimin lideri olamaz. Buna ne zaman ne de ömür yeter. Liderlik vasfını analiz ederken Mevlana ve Batılı bilginleri karşılaştırdığımızda dünyada en iyi liderlerin peygamberler olduğuna kanaat getirdik. Turizmde lider olmak için çok çalışacağız, araştıracağız ve gerçek bilgiye ulaşacağız. Tarihimizi bilmeden lider olamayız. Geleceğe lider olarak yürüyebilmemiz için geçmişimizi tanımamız gerek” dedi.

“Mesleki liderlik kavramını ülke gündemine taşıdık”
Organizasyon Bilim Kurulu Başkanı ve Selçuk Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Karaman, projede başarılı olan öğrencileri tebrik ederek, “Mesleki liderlik kavramını Türkiye gündemine taşımak ve bunu gençlerimizle buluşturma adına yürüttüğümüz proje kapsamında sizleri burada görmekten mutluluk duyuyorum. İnşallah sizler de vatanına, milletine hizmet eden; milli ve yerli duruşuyla halkının yanında bir konum da olursunuz. Mesleğinizin lideri olun ve çalışmalarınızla çevrenizdekilere örnek olun” diye konuştu.
Programın sonunda ‘Turizmde Bilgi ve İletişim Teknolojileri Destekli Mesleki Liderlik: İnovatif İstihdam Modeli Projesi’ni başarıyla tamamlayan öğrencilere ve projeyi destekleyen kuruluşların temsilcilerine de sertifikaları protokol üyeleri tarafından verildi.

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS