Van´da ´Engelsiz Kariyer Günleri´ Etkinliği

15.02.2017 16:57:39 tarihinde eklendi, 657 kez okundu
Van Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu ile Van İşitme Engeliler ve Aileleri Derneği işbirliğinde “Engelsiz Kariyer Günleri” etkinliği düzenlendi.

Van Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu ile Van İşitme Engeliler ve Aileleri Derneği işbirliğinde "Engelsiz Kariyer Günleri" etkinliği düzenlendi.

Engelsiz Kariyer Günleri programı kapsamında engeliler ile iş adamları bir araya gelerek, işgücü kaynağı oluşturulması noktasında tüm katılımcıların CV'leri hazırlanarak, becerileri ve almış oldukları eğitimler ve sertifikalar hakkında bilgi toplandı. Programda açılış konuşmasını yapan Genç Girişimciler Kurulu Başkanı E. Görsel Görmen, amaçlarının engellilerin iş hayatına entegresini sağlamak üzere bir temel atmak olduğunu kaydederek, güçlü bir iletişimle her şeyden önce engellilerle ilgili bilgi sahibi olmayı hedeflediklerini belirti. Görmen, "Amacımız yetenekli arkadaşlarımızı cesaretlendirmek, onların iş hayatında rol alabileceklerini hissettirmektir. Ayrıca burada bulunan iş adamlarımız mutlaka sizlerin CV'lerine bakarak kendi yapmış oldukları işlerde sizleri değerlendirecektir. Engelsiz Kariyer Günleri programımızın ikincisini en kısa zamanda yapacağız. Bu sürede CV'lerini almış olduğumuzu arkadaşların verilerini bir datada toplayarak, iş adamlarımızın odamızdan bu bilgilere ulaşmasını sağlayacağız" dedi.

Van İşitme Engeliler ve Aileleri Derneği Başkanı Filiz Yörükoğlu ve Van TSO Meclis Üyesi Yusuf Konak da birer konuşma yaparak, bu programın çok kıymetli olduğunu belirterek, tüm iş dünyasının engelli istihdamına önem vermesi gerektiğini dile getirildiler.

Programa Van TSO Başkanı Necdet Takva, Başkan Yardımcısı Yavuz Karaman, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı ve Van TSO Meclis Üyesi E. Görsel Görmen, Meclis Başkan Yardımcısı Erdal Çakar, Meclis Üyeleri Yusuf Konak, M. Fazil Kaplan, Ekrem Baytar, Genç Girişimciler Kurulu Başkan yardımcıları M. Seyhan Demir, Necip Oflas ve Mehmet Canpolat ile kurul üyeleri Sezer Bayramoğlu, Mete Karam ve Metin Gülpınar, Van İşitme Engeliler ve Aileleri Derneği Başkanı Filiz Yörükoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Sosyolog Selda Şenoğlu ve Gülce Kürekçi, Engelli İletişim Tercümanı Emre Leventoğlu ile birlikte birçok engelli ve aileleri katıldı. 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS