Adana’da özel güvenlik görevlilerine bilinçlendirme eğitimi

03.02.2017 19:01:14 tarihinde eklendi, 741 kez okundu
Adana Emniyet Müdürlüğü, eğitim kurumlarındaki özel güvenlik görevlilerine, “Madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunma ile okullara yönelik olası terör ve şiddet olaylarına hazırlıklı olunması” konulu eğitim verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü arasında düzenlenen "Eğitim Kurumlarında Görev Yapan Özel Güvenlik Görevlilerine Eğitim Verilmesine İlişkin İşbirliği Protokolü" kapsamında Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli eğiticiler Evliya Çelebi Turizm Otelcilik Okulu’nda güvenlik görevlilerine eğitim verdi.
Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda görev yapan özel güvenlik personelini bilinçlendirmek amacıyla yapılan eğitim Asayiş Ekipler Amiri Kemal Belik’in sunumu ile başladı. Belik, güvenlik güçlerine, herhangi bir olumsuzluk ile karşılaştıkları anda hemen 155 polis imdat hattını aramaları gerektiğini söyledi.
Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü’nde görevli komiser Mustafa Ünaldı’da uyuşturucu ile mücadelenin artık uluslararası boyutlara geldiğini ifade etti.
Düzenlenen eğitim daha sonra diğer birimlerdeki polis memurlarının sunumları ve soru cevap ile devam etti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS