2014´te 30 Bine Yakın Gayrimenkul İcralık Oldu

06.02.2015 21:49:49 tarihinde eklendi, 1133 kez okundu
İcralık olan gayrimenkul sayısı her geçen yıl artarken , icra ihalesi ile piyasa değeri 200 bin lira olan bir konuta 60 bin lira fiyat ile sahip olmak mümkün.
İcralik.com'un kurucusu Can Emrah Özoral, Türkiye’de icra ihalelerine ilişkin ön yargının kırılmış olmasına rağmen icra sebebiyle satışa sunulan malım ekspertizinin yeteri kadar iyi yapılmaması ve söz konusu malların kredilendirilmesinin mümkün olmaması gibi sebeplerle talebin az olduğunu söyledi.Konut sektöründeki hızlı büyümenin icralık konut sayısının artmasına neden olduğunu belirten Özoral, uygun fiyat ve cazip ödeme seçenekleri ile insanlaırn konut almaya teşvik edildiğini ancak en ufak bir finansal sorunda icralık olunduğunu söyledi. Piyasa değeri 200 bin lira olan bir konutun icrada belrlene değerinin 120 Bin TL - 130 Bin TL olduğunun altını çizen Özoral, bu bedelin de yüzde 50'sinin ihaleye çıktığını yani elinde 60 Bin TL nakit parası olanın söz konusu konutu icra ihalesi ile satın alabileceğini belritti.Öte yandan teknik verilere göre  2012 yılında 25 bin gayrimenkul icralık olurken bu rakam 2013 yılında 27 bin gayrimenkule, 2014 yılında ise 30 bin gayrimenkule yükseldi.

Kaynak:Emlak Haberleri

LmMeag5lVJo [misafir]
08.04.2015 14:52:21 tarihinde ekledi
ı was so confused about what to buy, but this makes it undedstanrable.

0
0
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS