2016/1 EKPSS/Kura Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

02.08.2016 14:59:22 tarihinde eklendi, 1173 kez okundu
Engelli memur adayları 2016/1 EKPSS tercihlerini geçtiğimiz Cuma günü tarihler 29.07.2016’yı gösterirken vermiş bulunmaktalar. Şimdi ise engelli memur adaylarının akıllarında tek bir soru var. Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Engelli vatandaşlarımızın kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilebilmelerine olanak sağlayan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Nisan ayında yapılmış ve adaylar önce sınav sonuçlarını daha sonra ise açılacak kadroları merakla beklemişlerdi. Açıklanan sonuçlar sonrasındaki kadrolar kimi adayları memnun ederken kimi eğitim düzeyindeki adayları ise pek tatmin etmedi. Zira gerek ön lisans gerek ise lisans kadrolarına ayrılan kadro sayıları engelli memur adaylarınca az bulunup, “engellilerin okunması istenmiyor” şeklinde de yorumlandı.
Bu tartışmalar devam ederken tercih kılavuzundaki kadrolara tercihlerini bulunan engelli memur adayları, uzatılan tercih verme süresinin bitimi ile şimdi akıllarında tek bir soru var. Yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak?

Kamupersoneli.net olarak engelli memur adaylarımızca en sık sorulan bu sorunun cevabını, geçmiş yıllarda yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) ve Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) atamalarını ele alarak geniş bir araştırma yapmış ve tam olarak bilinememekle birlikte adaylarımızın az ya da çok bu konuda fikir sahibi olmalarını sağlamış bulunmaktayız.

Aşağıdaki tabloda geçmiş yıllarda yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS) ve Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) ait atamalardaki tercih alınma tarihleri, yerleştirme sonuçları açıklanma tarihi ve aradaki süre analizi yapılmıştır.

 

 

 

Kamupersoneli.net değerlendirmesi: Gerek 2012 gerek ise 2014 yıllarında yapılan sınavlara ait atamaların değerlendirilmesinde tercih sonuçlarının açıklanma süresinin en az 1 gün en çok ise 26 gün içerisinde olduğu tespit edilmiştir. Tercih verme son tarihinin 29 Temmuz 2016 tarihi olarak bilinmesi ve geçmiş yıllardaki atamalara ait açıklanma sürelerine ait verilerin incelenmesi neticesinde, tercih sonuçlarının en geç 3 hafta içerisinde açıklanacağı düşüncesi ağırlık basan bir düşünce olarak görülmektedir.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS