Görme engellilere ve tasarım kursu

05.02.2015 23:54:49 tarihinde eklendi, 1230 kez okundu
Altı Nokta Görme Engelliler Derneği ve İŞKUR tarafından yürütülen kurslar sayesinde görme engellilere meslek eğitimi veriliyor.

Altı Nokta Görme Engelliler Derneği ve İŞKUR tarafından yürütülen kurslar sayesinde engellilerin hayatı değişiyor. Önce meslek edindirilen engelliler, daha sonra da istihdam ediliyor.Bingöl Altı Nokta Körler Derneği Başkanı Mücahid Korkutata, verdikleri eğitimler sayesinde engellilerin diğer bireyler gibi iş hayatına katılabileceklerini söyledi.İŞKUR ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 18 – 24 yaş arasındaki görme engellilere yönelik “Web Tasarım Kursu” açtıklarını söyleyen Korkutata, “Burada web tasarım eğitimi alacak olan arkadaşlarımız inşallah bu tecrübelerini iş hayatında da kullanabilecek. Bu tür eğitim programları ile engelli arkadaşlarımızın sosyal hayata daha fazla katılmalarını sağlamayı hedefliyoruz” dedi.Eğitim sonunda kursiyerlere sertifika dağıtılacağını belirten Korkutata, “Web Tasarım Kursumuz haftanın 5 günü devam edecek. Kurs bitiminde kursiyerlerimize Milli Eğitim onaylı sertifika verilecek. Engelli kardeşlerimizin sosyal hayata katılımları için proje geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.Korkutata, Web Tasarım Kursu açılmasına katkı sağlayan Türkiye İş Kurumu ve Milli Eğitim Müdürlüğü görevli öğretmenler Nazım Burulday, Mehmet Dinler ve Taner Karaarslan’a teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Kaynak:Bingöl Gazetesi 

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS