‘Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri’ne gümüş

27.10.2017 14:09:05 tarihinde eklendi, 568 kez okundu
Dünyada yaklaşık 60 ülkeden her sektörden çok sayıda şirket, kuruluş, kar amacı gütmeyen kuruluşun katıldığı ve 7 kategoriden oluşan 14. Stevie Uluslararası İş Ödülleri’ne Kuruluş ve Organizasyon Kategorisi’ne bu yıl 3 bin 900 başvuru yapıldı.
12 jüri heyeti tarafından yapılan iki aylık değerlendirme sonucunda, Manisa Organize Sanayi Bölgesi, zihinsel engelli bireylere yönelik olarak 2015 yılı sonunda başlattığı ve 2017 yılı başında işletmeye aldığı sosyal sorumluluk projesi ZEKİ Yaşam Merkezi ile ‘Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı’ kategorisinde gümüş ödüle layık görüldü.
 
Ödülü, geçen 21 Ekim’de, İspanya’nın Barselona şerinde düzenlenen törenle alan Manisa Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Sarıgözoğlu, “Aldığımız ödül, projenin gerçekleşmesinden duyduğumuz gurur ve mutluluğun simgesi oldu” dedi.
 
Manisa Organize Sanayi Bölgesi Zihinsel Engelliler Korumalı İşyeri Projesi, toplamda 12 işyerinin ve 96 kişilik zihinsel engelli bireyin istihdam kapasitesinin olduğu merkezde Ekim 2017 itibariyle 34 zihinsel engelli birey, Manisa OSB’de istihdam edilerek iş ve aylık gelir sahibi oldu. 

 


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS