2017 Yılında Kaçak Avcılara Göz Açtırılmadı

26.10.2017 12:13:02 tarihinde eklendi, 520 kez okundu
Bursa, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde kaçak avcılara 2017 yılı içerisinde 350 bin TL para cezası kesildi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 2. Bölge Müdürlüğü 2017 yılında sorumluluk sahaları olan Bursa, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova illerinde av koruma-kontrol çalışmalarınıı 7 gün 24 saat esaslı olarak yürüterek kaçak avcılara göz açtırmadı.

Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahasında av koruma-kontrol memurlarının yaptığı denetim ve kontroller neticesinde, 327 kişiye 229 bin 75 TL idari para cezası ile 123 bin TL tazminat olmak üzere toplam 35 bin 275 TL tutarında para cezası kesildi. Yapılan denetimlerde 62 adet av tüfeği ile kullanılması yasak olan 9 adet ses cihazı, 10 adet akü, 10 adet kafa lambası ile 2 adet kuş yakalama kafesine de el konuldu.

Vurulması, yakalanması ve satışı yasak olan 295 adet yaban hayvanına el konuldu. El konulan yaban hayvanlarından yaralı ve bakıma muhtaç olanların tedavileri Karacabey Celal Acar Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki veterinerlerce bakımları yapıldıktan sonra tekrar tabiata salındı.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS