Öğrencilere sabah kahvaltısının önemini

25.10.2017 12:22:19 tarihinde eklendi, 531 kez okundu
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Adil Sosyal Tüm Engelli Dostları Grubu (ASTED); Nuri Zarplı İlkokulu’nun 2., 3. ve 4. sınıf öğrenci ve öğretmenlerinden oluşan yaklaşık 100 kişilik gruba sabah kahvaltısının önemi; ekmeğin ve zeytinyağının üretim yerleri gezilerek anlatıldı.

Proje kapsamında; Ayvalık'ın ekmek üretiminin büyük bir bölümünü sağlayan ATEKSAN ile bölgenin en önemli zeytinyağ tesislerine giden öğrenciler unun, ekmeğe; zeytinin ise zeytinyağına dönüşümünü büyük bir ilgiyle izledi.

ASTED'in görme engelli koordinatörü Namık Tuncel'in öncülüğünde gerçekleşen etkinlik ilgi gördü.

İşadamı Ahmet Sucu'nun öğrencilere zeytinyağlı Ayvalık Tostu'nun da bulunduğu kahvaltı ikramının ardından, zeytinin öyküsünü anlatan "Ege'nin Hazinesi" isimli kitaplar öğrencilere dağıtılarak çocuklarla birlikte Balıkesir Valiliği tarafından il genelinde yürütülen BENGİ Projesi kapsamında yürütülen okuma etkinliği de gerçekleştirildi.

Kitap okuma etkinliği sonrasında öğrenciler; fabrikaya ait üretim tesislerini gezerek, zeytinin elenip yapraklarından ayrılmasının yanı sıra temizlenip, sıkılması ve zeytinyağına dönüşmesini dikkatle izlediler.

Etkinliğin ikinci etabı ise; Ayvalık Ekmek ve Unlu Mamuller firmasının üretim tesisine yönelik oldu.

Öğrenciler, burada unun ekmeğe ve çeşitli gıda ürünlerine dönüşmesiyle ilgili süreci izlediler.

Öğrencileri iki ayrı ziyaretlerinde; Okul Müdürü Mithat Ergün'ün yanı sıra Emel Alsancak, Mehtap Ulutaş ve Sinem Nebil yalnız bırakmadı.

ASTED'in görme engelli Genel Koordinatörü Namık Tuncel amaçlarının öğrencilere sabah kahvaltısının önemi ile eğitimin sadece okulda değil, her yerde olduğunu anlatabilmek olduğunu vurguladı.

Yarının geleceği olan çocukların gelişiminde zeytinyağı tüketiminin yanı sıra düzenli beslenmenin de önemini gözler önüne sermeye çalıştıklarını kaydeden Namık Tuncel, "Bunların yanı sıra da kaliteli ve sağlıklı ürünler tüketmenin önemini öğrencilerimize vermeye çalıştık. Bu etkinliğimizin gerçekleşmesinde bizlere destek veren Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan ile İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır'a çok teşekkür ediyorum " dedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS