İşte gerçek ‘süper baba’: 4 engelli çocuk evlat

18.10.2017 16:36:10 tarihinde eklendi, 608 kez okundu
İngiltere’nin Yorkshire kentinde yaşayan Ben Carpenter adlı genç adam, 4 engelli çocuğu evlat edinerek örnek bir yaşam öyküsüne imza attı...

33 yaşındaki Ben Carpenter, ilk engelli çocuğunu evlat edinmeye 10 yıl önce karar vermiş. Bununla birlikte Ben, Yorkshire’ın evlat edinen en genç eşcinsel erkeği olmuş. Yetkililerin, genç adamın talebine olumlu yanıt vermesi ise tam 3 yıl sürmüş. Yetkililere göre Ben, baba olmak için gerekli tüm olgunluk ve becerilere sahip.

Çevresinde ‘aziz’ ve ‘ilham’ sıfatlarıyla anılan Ben'i, kısaca ‘baba’ olarak tanımlamak mümkün. Ben Carpenter, Jack (10), Ruby (7), Lily (5) ve Joseph’in (2) babası... Üstelik Ben’in bir partneri de yok ve tüm sorumluluğu tek başına omuzluyor.

İşte gerçek ‘süper baba’: 4 engelli çocuk evlat edindi

Ben şu şekilde konuşuyor: “İnsanlar bana aziz diyor ancak ben sadece bir babayım. Evlat edinme de baba olabilmemin tek yolu. Kadere inanıyorum ve yapmam gereken şey buydu.”

Evlat edindiği 4 engelli çocukla birlikte mutlu bir hayat süren Ben, geçmiş yıllarda ‘Yılın Evlat Edinme Şampiyonu’ seçilmişti. Genç adam, 5’inci bir çocuk sahiplenme planlarına da sıcak bakıyor.


Öte yandan, evlat edinen tüm çocuklar Ben ile yaşamaya başladıktan sonra, sosyal hizmetler çalışanlarını ve doktorları dahi şaşırtan müthiş bir gelişim göstermiş. Ben, engelli bir çocuk evlat edinmenin herkesin yapabileceği bir şey olmadığını belirtirken, “Kendinize karşı yüzde yüz dürüst olmanız gerek” diyor.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS