Tokat´ta ´Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz´ projesit

21.09.2017 14:59:01 tarihinde eklendi, 463 kez okundu
TOKAT´ta Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan, ´Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz´ projesi kapsamında bin 40 genç geziye katılacak.

'Şehirler ve Kültürler - Yörelerimiz' projesi hakkında açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, proje ile genç bireyler arasında hoşgörü ve diyaloğun arttırılması, gençlerin farklı coğrafi bölgelerde yaşayan akranlarıyla tanışmaları, kaynaşmaları ve kültürel alışverişte bulunmaları amaçladıklarını söyledi. Çağlar, ''Proje kapsamında gençler bir gün boyunca merak ettikleri ve daha önce görme fırsatı elde edemedikleri yerleri ziyaret edecekler.

Bu etkinliklere engelli gençlerin de refakatçileri ile katılımı mümkün olacak. Aynı zamanda şehit veya gazi yakını olanlara, anne veya babası vefat edenlere, dezavantajlı ve kırsal kesimde yaşayan gençlere öncelik verilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençler ile varsa diğer kamu kurum ve kuruluşlarına bağlı yurtlarda kalan gençler de projeye katılabilecek.

Proje kapsamında İlimizden 14-29 yaş arasında bay-bayan toplamda bin 40 gencimiz Tokat, Amasya, Samsun, Kayseri, Sivas, illerine gerçekleştirilecek olan günü birlik gezilere Tokatımız'ın tarihi, turistik ve coğrafi içerikli gezilere katılım sağlayarak, katılımcı gençlerimiz gittikleri İllerde o yörenin sahip olduğu doğal güzellikleri, muhteşem tarihini ve kültürel değerlerini yerinde göreceklerdir. “Şehirler ve Kültürler - Yörelerimiz” projesine katılmak isteyen gençlerimiz Tokat Gençlik Merkezimiz ile İlçelerimizde bulunan Gençlik Merkezlerimize şahsen başvurmaları gerekmektedir'' dedi.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS