´Damla´ Projesi Gönüllüleri Özel Bireylerle Buluştu

14.09.2017 17:51:56 tarihinde eklendi, 471 kez okundu
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen “Damla Projesi” kapsamında Muğla’ya gelen 40 üniversite öğrencisi, Ortaca Coşku Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde, özel bireyler ile bir araya geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen “Damla Projesi” kapsamında Muğla’ya gelen 40 üniversite öğrencisi, Ortaca Coşku Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde, özel bireyler ile bir araya geldi.


Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğünce uygulamaya konulan proje kapsamında, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 40 öğrenci, Köyceğiz Delta Plajında çevre temizliği yaptı.
Gönüllüler, Beyobası İlkokulunda öğrencilerle buluştu. Ardından Pınarköy ve Otmanlar İlkokulunu ziyaret etti. Çocuklarla oyun oynayan Gönüllüler, okul duvarlarını boyadı.
Ortaca’da, Coşku Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden “Damla Projesi” gönüllüleri, merkezin faaliyetleri hakkında kurum yetkilerinden bilgi alarak, özel bireylerle birlikte vakit geçirdi.


Coşku Özel Eğitim Kurumları Müdürü Eylem Tan; “Engellilerin önemsenmesinde ve farkındalıkları için bu tarz projelerde yer almaları çok önemli. Bu nedenle projeye dahil edildiğimiz ve kurumumuza bu ziyareti yaptıkları için Damla Gönüllülerine teşekkür ediyoruz” dedi.


“Damla Projesi” Muğla Koordinatörü Tayyibe Özkan ise şunları kaydetti; “Muğla programı kapsamında çeşitli gönüllük projelerinde yer alıyoruz. Coşku Özel Eğitim Kurumu yetkililerine bizlere göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Programımıza dahil olmayan geçtiğimiz günlerde yangın haberi ile sarsıldığımız Zeytinköy’e gittik. Köy halkının acılarına bir damla olmak niyetiyle ziyarete ettik. Damla Gönüllüleri olarak, Beyobası İlkokulunda geleceğin gençleriyle buluştuk. Ardından Pınarköy İlkokulunu ziyaret ettik ve Dünyada ki en mutlu kişinin mutluluk veren olduğunu ispatlamış olduk. Üçüncü durağımız ise Otmanlar köyüydü burada bizleri Orman Bölge Müdürlüğümüz misafir etti. Köy çocukları ile birlikte oyunlar oynayıp okul duvarlarını renklendirdik.”


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS