Ödül aldı Engelli gencin hayalini anlatan film.

28.07.2017 19:14:17 tarihinde eklendi, 519 kez okundu
Romanya´da düzenlenen Uluslararası Buzzcee Film Festivali´nde Jüri Özel Ödülünü aldı.​Yönetmenliğini Barış Kırımşehirlioğlu´nun üstlendiği Posta Kutusu,

 Vatani görevini yapmak için askere giderken yolda kaza geçiren ve tek hayali askerliğini yapmak olan özürlü bir gencin hikayesini anlatan ‘Posta Kutusu’ adlı film, Romanya’da düzenlenen Uluslararası Buzzcee Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Yapımcılığını Mahmut Keçeci ve Nedim Zeper’in yaptığı, Yönetmenliğini Barış Kırımşelioğlu’nun üstlendiği, senaryosunu Ali Buhara Mete ve Barış Kırımşelioğlu’nun yazdığı filmde İsmail Demirci, İnan Ulaş Torun, Ali Buhara Mete, Ozan Osmanpaşaoğlu, Tuğçe Karabacak ve Tuncer Salman rol alıyor.

Romanya’nın Buzao şehrinde düzenlenen festivalin gala gecesine katılan film ekibi, Posta Kutusu’na layık görülen Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Filmin konusu şöyle:

Adem, askerlik hizmeti için birliğine giderken bir trafik kazası geçirir. Hayatı altüst olur. Tekerlekli sandalyeye mahkum olan Adem’in hayattaki tek amacı askerlik hizmetini tamamlamaktır.

Orduya bıkıp usanmaksızın ona asker olma şansı vermeleri için mektuplar gönderir. Bir gün Adem’in yakın arkadaşı olan Nihat parlak bir plan yapar.

Amacı arkadaşının hayalini gerçekleştirmeye yardım etmektir. Nihat Adem’e ordunun seferberlik eğitimi için Adem’i çağırdığını bildiren sahte bir mektup gönderir.

Nihat ve arkadaşları şehrin yakınında boş bir arazide sahte bir askeri eğitim alanı yaparlar. Adem’i programın gerçekliğine inandırmak için asker rolünü oynayacak 15 gönüllü bulurlar ancak gerçek silahları nereden bulacaklardır?

Nihat ve arkadaşları Adem’in hayalini gerçekleştirmek için tek yürek olurlar ancak görevleri onları büyük bir tehlikenin içine atar.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS