SÜ Fitoterapi kursiyerlerini ağırladı

19.07.2017 20:47:35 tarihinde eklendi, 531 kez okundu
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öncülüğünde gerçekleştirilen Fitoterapi Eğitiminin derslerinden biri, Selçuk Üniversitesi (SÜ) Tıbbi Bitkiler Araştırma ve Uygulama Çiftliği’nde yapıldı.

Türkiye’nin farklı illerinden 50 hekime, Fitoterapi uzmanlığıyla ile ilgili eğitim verildi. Eğitim sürecinin bir ayağında ise kursiyerler, SÜ Tıbbi Bitkiler Araştırma ve Uygulama Çiftliği’nde uygulamalı eğitim gördü. Ev sahipliğini SÜ’nün yaptığı, Ziraat Fakültesi Tıbbi Bitkiler Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Yüksel Kan ve Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı ve Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. İnci Kara’nın üstlendiği programda, Prof. Dr. Yüksel Kan, kursiyerlere çiftlikte yetiştirilen yaklaşık 120 bitki türünün kullanım alanları hakkında bilgi verdi.

Farklı kurumlardan gelen kursiyerler, Türkiye’nin ilk Tıbbi Bitkiler Araştırma ve Uygulama Çiftliği’ni görmekten duydukları memnuniyeti ifade etti.


Henüz yorum eklenmemiş, ilk yorum yapan siz olun...
Yorumlarınız, site yönetimi tarafından denetlenip onaylanmaktadır; lakin uygunsuz, hakaret içeren, kişi ve kişileri aşağılayıcı türden olmaları halinde derhal silinecektir. Yorumlarınız başkaları tarafından oylanabilir.

Üye girişi yaparak takma adınızla yorum ekleyebilir, eklediğiniz tüm yorumlara üye panelinizden ulaşabilirsiniz. Ayrıca üye girişi yaparak haber, makale, video, foto galeri içeriklerini favorilerinize ekleyebilir ve tüm favorilerinize üye panelinizden erişebilirsiniz. Not: Üyeler en çok 500 karakter yorum yazabilirken, misafirler en çok 200 karakter yorum yazabilirler!Yorumcu


E-Posta Adresiniz (Yayınlanmayacak)


Yorumunuz


Güvenlik Kodu
(Büyük-Küçük Harf Duyarlıdır!)
  
Mobil Sitemiz
Ana Sayfa
Hakkımızda
İletişim
Üye Ol
Site Kullanım Koşulları
Haber Manşetleri
Haber Arşivi
Haber Kategorileri
Video Arşivi
Foto Galeri Arşivi
Yazarlar
Yazar Makaleleri
Genel Makaleler
Anketler
Haber RSS
Makale RSS
Video RSS
Foto Galeri RSS
Sitenize Haber Ekleyin
Sitemizde yer alan bilgilerdeki hatalardan, eksikliklerden ya da bu bilgilere dayanılarak yaplan işlemlerden doğacak her türlü maddi/manevi zararlardan ve her ne şekilde olursa olsun üçüncü kişilerin uğrayabileceği her türlü zararlardan dolayı SİTEMİZ sorumlu tutulamaz. Gazetesi.tv.tr Copyright ©2015 Bu site en iyi Chrome, Opera, FF ve IE 10+ web tarayıcılar ile gezilir. Powered by ASPXPLUS